tibbi ve aromatik bitkiler ile icecekler

Tıbbı ve Aromatik Haberler

Sağlık Bakanlığının Aktarlarda Yasakladığı 38 Ürün

Sağlık Bakanlığının  Aktarlarda <b>  Yasakladığı 38 Ürün </b>

Sağlık Bakanlığı, Aktarlarda, Baharatçı ve benzeri yerlerde satılan sağlık için tehlikeli ve mahzurlu olan 38 ürünü yasakladı. Bakanlığa bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun resmi sitesinde söz konusu tehlikeli ürünlerin isim listesi açıklandı.

tibbi ve aromatik bitkilerle cilt bakımı

Hastane ve eczane dışında şifa aramak için çok sayıda vatandaşın akın ettiği aktarlarda ve baharatçılar başta olmak üzere birçok yerde satışa sunulan 38 ürün hakkında yasak kararı alındı.Söz konusu ilaç olarak satışa sunulan ürünlerin bilinçsiz bir şekilde kullanılması başta damar tıkanıklığı, zehirlenme ve ölüme kadar götürüyor.
Bakanlığa bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) sitesinde bu ürünlerle ilgili açıklama yapılıp isim listesi de yayınlandı.
Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanan ürünlerin içerisinde romatizmaya iyi geldiği ileri sürülen hintyağı, ağrıları dindirdiği de iddia edilen güzelavratotu da bulunuyor.

Özellikle internet üzeri, online olarak çok sayıda internet sitesinde satışa sunulan bu ürünlerin kullanılmaması için uyarıda bulunuldu.

Kaynak: anahaberim.com

Sağlık Bakanlığının Aktarlarda Yasakladığı 38 Ürünün İsim Listesi

türkiye'nin tıbbi ve aromatik bitkiler ansiklopedisi