tibbi ve aromatik bitkiler ile icecekler

Tıbbı ve Aromatik Üniversiteler

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi – Ermenek Meslek Yüksekokulu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi – <b>Ermenek Meslek Yüksekokulu</b>

Ermenek Meslek Yüksek Okulu 21 Mart 1991 tarihinde resmi olarak eğitim-öğretime başlamıştır. Selçuk Üniversitesi’ne bağlı olarak programlarına başlayan yüksek okulumuz, 29 Mayıs 2007 tarihinde üniversitemize bağlanmıştır. Bu tarihten itibaren yüksek okulumuz, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Ermenek Meslek Yüksek Okulu adıyla eğitim-öğretimine devam etmektedir.

tibbi ve aromatik bitkilerle cilt bakımı

Eğitim ve öğretim süresi 4 yarıyıl olan Meslek Yüksek Okulumuzda, 15 öğretim görevlisi, 3 okutman, 5 idari personel ve 8 hizmet alımı ile çalışan olmak üzere toplam 28 akademik ve idari personel görev yapmaktadır.

Teknik İmkanlar

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Ermenek Meslek Yüksek Okulumuz 54.787 m2’lik yerleşke alanı içerisinde 5 katlı toplam 4.462,50 m2’lik kapalı alanda hizmet vermektedir. Yüksek Okulumuz bünyesinde 14 adet derslik bulunmaktadır. 1 adet 60 kişi kapasiteli yansıtım cihazı ile donatılan derslik mevcuttur.

2 adet 30 kullanıcılı ve 1 adet 50 kullanıcılı olmak üzere toplam 110 kullanıcılı 3 adet bilgisayar laboratuarı ve tam donanımlı bilgi işlem ve sistem odası mevcuttur. Bütün bilgisayar laboratuarlarında internet bağlantısı bulunmakta ve yansıtım cihazı ile ders yapılmaktadır. 1 adet 20 kullanıcılı ve malzemeleri ile eğitim-öğretim yapılan elektrik laboratuarımız mevcuttur.

120 kişi kapasiteli, hem gündüz hem gece kullanılabilecek yansıtım cihazı ile donatılan modern bir konferans salonumuz bulunmaktadır. Yüksek Okulumuz bünyesinde idari kısımlar, bürolar, öğrenci işleri başta olmak üzere kablolu ve kablosuz internet erişimi mevcuttur. Ayrıca Yüksek Okulumuz yerleşkesi içerisinde laboratuar ve atölye binası olarak kullanılmak üzere 1 adet ek hizmet binası inşaatı devam etmektedir.

Ders Programı

Bitkisel ve Hayvansal Üretim bölümü programı olarak geçen “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler” ders programını indirmek için tıklayınız

Okulun Resmi Websitesi: ermenek.kmu.edu.tr

türkiye'nin tıbbi ve aromatik bitkiler ansiklopedisi