tibbi ve aromatik bitkiler ile icecekler

Tıbbı ve Aromatik İçecekler

Hayıt Tohumlu Yeşil Çay

<b>Hayıt Tohumlu</b> Yeşil Çay

Yeşil Çayı birde Hayıt Tohumu ve Kabuk Tarçınla beraber demenemizi tavsiye ederim.

tibbi ve aromatik bitkilerle cilt bakımı

Hayıt Tohumlu Yeşil Çay, siyah çaydan  sonra en çok tükettiğim çay olan Yeşil Çayı birde Hayıt Tohumu ve Kabuk Tarçınla beraber demenemizi tavsiye ederim.

Malzemeler

  • 1 Çay kaşığı yeşilçay
  • 1 Çay kaşığı kadar hayıt tohumu
  • 1 Kabuk tarçın

Her bir bardak için 1 çay kaşığı ölçüsü kullanmanız yeterli olacaktır. Kesinlikle kaynatma olmadan 2-5 dakika süre ile demlemek uygundur. Tüm bitkileri aynı yerde demleyebilirsiniz. Kabuk tarçını isteğinize göre ekleyebilir yada çıkartabilirsiniz.

Hayıt Tohumlu Yeşil Çay Faydaları

Ben yeşilçayın o acı tadının kırılması ve hoş koku sağlaması için kullanıyorum kabuk tarçını.

Yeşilçay bildiğiniz gibi çok güçlü bir antioksidandır. Kansere karşı koruma sağlar. Kalp sağlığına iyi gelir. Zayıflamaya yardımcı bir alternatif içecektir.

Hayıt tohumunu neden kullandığımıza gelirsek. Özellikle bayanlarda adet öncesi stresi, ağrı şikayetleri, adet düzensizliği gibi durumlarda kullanılan özel bitkilerden biridir  hayıt tohumu. Hayıt tohumu yumurtlama periyodlarını düzenleyerek hamile kalma şansınızı artırıyor.

Bayanların zayıflama konusunda hassaslığını bildiğimiz için birde adet dönemi biraz olsun rahatlamalarını sağlamak amacıyla size bu tarifi hazırladık.Her zamanki gibi  bitkisel çaylarınızda ”şeker” kullanmadığınız için teşekkürler..

 

türkiye'nin tıbbi ve aromatik bitkiler ansiklopedisi