tibbi ve aromatik bitkiler ile icecekler

Tıbbı ve Aromatik Yağlar

Tarçın Yağı

<b>Tarçın</b> Yağı

Kalsiyum, demir, manganez ve mineraller bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Sağlık için birbirinden faydalı görevleri olan antibakteriyel, antifungal, antimikrobiyal özellik taşımaktadır.

tibbi ve aromatik bitkilerle cilt bakımı

Tarçın yağı, kalsiyum, demir, manganez ve mineraller bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Sağlık için birbirinden faydalı görevleri olan antibakteriyel, antifungal, antimikrobiyal özellik taşımaktadır.

Ayrıca antibakteriyel etkiye sahiptir. Mikrop öldürücü özelliği en önemli özelliğidir. Kan şekerini düşürür. Haricen kullanımda romatizmal ağrılara faydalıdır.Bağırsakları düzenler ve bağırsak solucanları için faydalı olur.Hazmı kolaylaştırır.Mide kramplarını giderir.

Tarçın Yağı Cinsel Gücü Arttırır!

Cinsel gücü artırır. Grip, soğuk algınlığı ve nezleye iyi gelir. Haricen kaşıntı ve haşere sokmalarına karşı kullanılır.Kan dolaşımını hızlandırır. Cilt bakımında ise düzenli sürüldüğünde dudakları dolgunlaştırır.

Tarçın yağı hoş kokusu sebebi ile masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Ancak uçucu yağ olduğundan dolayı etkisini adına mutlaka sabit yağ eklememiz gerekmektedir.  Kullandığınız miktar yağa oranla sabit yağ ekleyebilirsiniz.

En çok kullandığım aromaterapi yollarından biri olan yöntemde evde yaktığınız mumun üzerine de  bir kaç damla tarçın yağı damlatırsanız hoş kokunun etrafı nasıl sardığını göreceksiniz. Böylece kimyasal olan oda parfümlerini kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

türkiye'nin tıbbi ve aromatik bitkiler ansiklopedisi